główna zawartość
artykuł nr 1

ZAKOŃCZONY - INŻYNIERA KONTRAKTU dla projektu "Porządkowanie gospodarki ściekowej w zlewni Białej Przemszy na terenach gmin: Olkusz, Bukowno, Bolesław, Klucze ? etap I"

 

 Informacja

o wyborze najkorzystniejszej oferty znajduje sie w załączniku

 
 
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.
ul. Kluczewska 4, 32-300 Olkusz
Przetarg (ZP/1/2012)
Przetarg nieograniczony
prowadzony zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych
 (tekst jedn. Dz.U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z późn. zm.)
 NA USŁUGI
INŻYNIERA KONTRAKTU dla projektu
„Porządkowanie gospodarki ściekowej w zlewni Białej Przemszy na terenach gmin: Olkusz, Bukowno, Bolesław, Klucze – etap I”
 
PL-Olkusz: Usługi zarządzania budową
2012/S 25-040713
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Dyrektywa 2004/18/WE
Sekcja I: Instytucja zamawiająca
I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
ul. Kluczewska 4
Punkt kontaktowy: Jednostka Realizująca Projekt
Osoba do kontaktów: Mariusz Machno
32-300 Olkusz
POLSKA
Tel.: +48 326431352 / 326431415-134
E-mail:
jrp@pwik.olkusz.pl
Faks: +48 326431454
Adresy internetowe:
Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.pwik.olkusz.pl
Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
Inny: Sektor wodociągowo-kanalizacyjny
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie
Sekcja II: Przedmiot zamówienia
II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Usługi Inżyniera Kontraktu dla projektu "Porządkowanie gospodarki ściekowej w zlewni Białej Przemszy na terenach gmin: Olkusz, Bukowno, Bolesław, Klucze - etap I".
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 12: Usługi architektoniczne, inżynieryjne i zintegrowane usługi inżynieryjne; usługi urbanistyczne, architektury krajobrazu, związane z nimi usługi konsultacji naukowych i technicznych; usługi badań i analiz technicznych
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: gminy: Olkusz, Bukowno, Bolesław, Klucze.
Kod NUTS PL214
II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem niniejszego zamówienia są usługi Inżyniera Kontraktu świadczone przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego w związku z realizowanymi przez niego robotami budowlanymi, tj. Kontraktami W3 do W8, wykonywanymi wg umowy opracowanej na podstawie warunków kontraktowych FIDIC („Warunki kontraktowe dla Budowy dla robót inżynieryjno-budowlanych projektowanych przez Zamawiającego” – tłumaczenie 1. wydania 1999 oraz 4. wydanie angielsko-polskie niezmienione 2008).Usługi będące przedmiotem niniejszego zamówienia polegać będą na pełnieniu przez Wykonawcę (Inżyniera Kontraktu) funkcji nadzoru inwestorskiego we wszystkich specjalnościach, w związku z realizacją Kontraktów, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7.7.1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.), sporządzaniu raportów, rozliczaniu finansowym Kontraktów i całego Projektu – zgodnie z wymaganiami Zamawiającego. Do zakresu usług (obowiązków Inżyniera Kontraktu) zalicza się także przygotowanie dokumentów z nadzorowania robót dodatkowych i zamiennych oraz inne prace związane z nadzorem inwestorskim.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)
71540000, 71520000, 71318000, 71521000, 71541000, 71630000
II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): tak
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Zakres obowiązków Inżyniera Kontraktu obejmuje w szczególności:
1) organizację wszystkich Robót budowlanych oraz towarzyszących im usług i dostaw, dla których Zamawiający zawrze Kontrakt wykonawczy na Roboty;
2) koordynację Robót budowlanych oraz towarzyszących im usług i dostaw z zagwarantowaniem Zamawiającemu prowadzenia bieżącej eksploatacji sieci lub modernizowanych obiektów;
3) nadzór nad właściwym wykonaniem Kontraktu wykonawczego na Roboty wraz z towarzyszącymi mu usługami i dostawami;
4) monitoring, nadzór, kontrola, raportowanie i sprawozdawczość w zakresie rzeczowym i finansowym Kontraktu wykonawczego na Roboty wraz z towarzyszącymi mu usługami i dostawami;
5)wykonywanie obowiązków Inżyniera zgodnie z warunkami kontraktowymi FIDIC oraz OPZ;
6) wykonywanie obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego zgodnie z przepisami prawa obowiązującego w Polsce, w szczególności z ustawą z dnia 7.7.1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.);
7) koordynację czynności podległych służbowo Inżynierowi Kontraktu inspektorów nadzoru inwestorskiego, m.in. przy budowie lub modernizacji obiektów budowlanych wymagającej ustanowienia inspektorów nadzoru inwestorskiego w zakresie różnych specjalności, wyznaczenie spośród Kluczowych Specjalistów Inżyniera jednego z nich jako koordynatora ich czynności na budowie;
8) konsultacje, doradztwo i analiza ryzyka Zamawiającego w odniesieniu do Kontraktu wykonawczego na Roboty;
9) rozliczenia finansowe z uwzględnieniem kwalifikowalności kosztów zgodnie z wymaganiami: Instytucji Zarządzającej, Instytucji Pośredniczących oraz instytucji UE dla projektów współfinansowanych z udziałem środków FŚ;
10) nadzór nad odbiorami, próbami końcowymi i eksploatacyjnymi oraz w Okresie Zgłaszania Wad dla Kontraktu wykonawczego na Roboty budowlane;
11) końcowe rozliczenie finansowe Kontraktu wykonawczego na Roboty budowlane w imieniu Zamawiającego oraz końcowe rozliczenie Projektu zgodnie z wymaganiami: Instytucji Zarządzającej, Instytucji Pośredniczących oraz instytucji UE dla projektów podlegających współfinansowaniu z udziałem środków FŚ;
12) udział w mediacjach i czynnościach rozjemczych w sporach;
13) wspieranie działań Jednostki Realizującej Projekt (JRP) Zamawiającego.
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Okres w miesiącach: 40 (od udzielenia zamówienia)
Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym
III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć swą ofertę wadium w kwocie 95 000,00 PLN (słownie: dziewięćdziesiąt pięć tysięcy 00/100 złotych).
Zamawiający ustala zabezpieczenie należytego wykonania umowy zawartej w wyniku postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia w wysokości 10 % ceny całkowitej podanej w ofercie.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Warunki dotyczące finansowania opisane zostały w Części II SIWZ Wzór Umowy.
1. Za świadczenie usług będących przedmiotem Umowy Inżynier Kontraktu zwany w treści Umowy Konsultantem otrzyma wynagrodzenie wypłacane za czas faktycznie przepracowany przez Zespół Kluczowych Specjalistów Konsultanta, rozliczane w okresach kwartalnych, na koniec kwartału kalendarzowego (okres rozliczeniowy), w wysokości iloczynu ceny jednostkowej (dniówki) netto i liczby potwierdzonych przez Zamawiającego dniówek pracy Konsultanta, zgodnie z Załącznikiem nr 2 do Oferty - Formularz Cenowy. Do wynagrodzenia netto doliczony zostanie podatek VAT wg obowiązującej stawki.
2. Podstawą wystawienia faktury VAT jest zaakceptowanie przez Zamawiającego Raportu kwartalnego sporządzonego przez Konsultanta.
3. Konsultant wystawia fakturę z wyszczególnieniem: wynagrodzenia za czas pracy Kluczowych Specjalistów, kosztów prowadzenia biura.
4. Zapłata wynagrodzenia nastąpi na podstawie prawidłowo wystawionej przez Konsultanta i doręczonej Zmawiającemu faktury VAT.
5. Pierwsza faktura zostanie wystawiona przez Konsultanta po upływie pierwszego kwartału kalendarzowego następującego po rozpoczęciu wykonywania Umowy.
6. Ostatnią fakturę, opiewającą na kwotę nie mniejszą niż 10 % wynagrodzenia maksymalnego brutto, o którym mowa w ust.1, Konsultant wystawi po zaakceptowaniu przez Zamawiającego Raportu zamknięcia, w rozliczeniu kwartalnym.
7. W przypadku zmiany ustawowej stawki podatku VAT z tytułu wykonania Umowy, należne Konsultantowi wynagrodzenie zostanie dostosowane do wymogów ustawy, w drodze aneksu do niniejszej Umowy.
8. Wypłata wynagrodzenie na rzecz Konsultanta dokonywana będzie w PLN.
9. Zapłata wynagrodzenia nastąpi każdorazowo przelewem na rachunek bankowy Konsultanta o nr: ............. w terminie 30 dni od otrzymania przez Zamawiającego prawidłowo wystawionej faktury VAT. Za dzień zapłaty uważany będzie dzień obciążenia rachunku Zamawiającego.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
1. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia (każdy z tych Wykonawców dalej zwany „Partnerem”) powinni spełniać warunki udziału w postępowaniu zgodnie z zapisami zawartymi w SIWZ pkt 9 IDW oraz złożyć dokumenty potwierdzające spełnianie tych warunków zgodnie z zapisami zawartymi w SIWZ w pkt 10 IDW, przy czym, dla każdego z Partnerów osobno dokumenty wymienione w SIWZ w punktach od 10.4.1) do 10.4.6) IDW.
2. Potencjał techniczny i kadrowy oraz kwalifikacje i doświadczenie, a także sytuacja ekonomiczna i finansowa Partnerów będą oceniane łącznie, w tym celu dokumenty ma obowiązek złożyć ten lub ci z Wykonawców, którzy w imieniu wszystkich wykazywać będą spełnianie tego warunku.
3. Partnerzy ustanawiają Pełnomocnika do reprezentowania ich w niniejszym postępowaniu albo reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Zaleca się, aby Pełnomocnikiem był jeden z Partnerów (Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia).
4. Dokument ustanawiający pełnomocnictwo powinien być załączony do Oferty. Każdy z Partnerów musi podpisać się na dokumencie pełnomocnictwa.
5. Oferta winna być podpisana przez ustanowionego Pełnomocnika i bedzie wiązać wszystkich Partnerów.
6. Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z Pełnomocnikiem.
7. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o niniejsze zamówienie, których Oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, przed podpisaniem umowy o realizację niniejszego zamówienia, są zobowiązani zawrzeć umowę regulującą współpracę tych Wykonawców i przedłożyć ją Zamawiającemu. Taka umowa powinna zawierać w swojej treści co najmniej następujące postanowienia dotyczące:
i. określenia celu i przedmiotu umowy;
ii. oznaczenia czasu trwania umowy regulującej współpracę Wykonawców wspólnie realizujących umowę obejmującej okres realizacji przedmiotu zamówienia w niniejszym postępowaniu;
iii. ustanowienia Lidera Wykonawców wspólnie realizujących umowę (powinien nim być Pełnomocnik wskazany w Ofercie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie niniejszego zamówienia ustanowiony do reprezentowania ich w niniejszym postępowaniu) i jego umocowania dotyczące zaciągania zobowiązań w imieniu wszystkich Partnerów razem i każdego z osobna;
iv. określenia wspólnej i solidarnej odpowiedzialności Partnerów względem Zamawiającego w zakresie przedmiotu zamówienia;
v. wykluczenia możliwości wypowiedzenia umowy przez któregokolwiek Wykonawcę wspólnie realizującego umowę do czasu wykonania zamówienia;
vi. określenia zakresu przedmiotu zamówienia, realizowanego przez każdego Wykonawcę wspólnie realizującego umowę.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: O udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się Wykonawcy spełniający niżej wymienione warunki udziału w postępowaniu zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, dotyczące:
1) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania;
2) posiadania wiedzy i doświadczenia;
3) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
4) sytuacji ekonomicznej i finansowej; oraz niepodlegający wykluczeniu na podstawie art. 24 ust.1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
W celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu Zamawiający żąda złożenia oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu- sporządzonego według wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do IDW.
(w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez dwóch lub więcej Wykonawców przedmiotowe oświadczenia musi być złożone (podpisane) przez Pełnomocnika Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub oświadczenie złożone (podpisane) przez wszystkich Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia).
W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy zobowiązani są przedłożyć następujące dokumenty:
1) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia, według wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do IDW;
(w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez dwóch lub więcej Wykonawców w ofercie muszą być przedmiotowe oświadczenia złożone oddzielnie przez każdego z Wykonawców składających ofertę wspólną).
2) aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust.1 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ust.1 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych;
(w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez dwóch lub więcej Wykonawców w ofercie muszą być złożone przedmiotowe dokumenty dla każdego z nich).
3) aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
(w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez dwóch lub więcej Wykonawców w ofercie muszą być złożone przedmiotowe dokumenty dla każdego z nich);
4) aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
(w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez dwóch lub więcej Wykonawców w ofercie muszą być złożone przedmiotowe dokumenty dla każdego z nich);
5) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4 – 8 ustawy Prawo zamówień publicznych, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
(w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez dwóch lub więcej Wykonawców w ofercie muszą być złożone przedmiotowe dokumenty dla każdego z nich),
6) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust.1 pkt 9 ustawy Prawo zamówień publicznych, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
(w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez dwóch lub więcej Wykonawców w ofercie muszą być złożone przedmiotowe dokumenty dla każdego z nich),
Stosownie do treści § 2 ust. 2 i § 4 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30.12.2009 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. Nr 226, poz. 1817 z późn. zm.):
1. jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w SIWZ w pkt. 10.4.2), 10.4.3), 10.4.4) i 10.4.6) IDW składa dokument lub dokumenty, wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości;
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie;
2. jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w SIWZ w pkt. 10.4.5) IDW, składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust.1 pkt 4-8 ustawy Prawo zamówień publicznych;
3. dokumenty, o których mowa w SIWZ pkt. 10.5.1) lit.a) i lit.c) IDW oraz pkt 10.5.2) IDW powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
4. dokument, o którym mowa w SIWZ pkt. 10.5.1) lit. b) IDW powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
5. jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w SIWZ pkt 10.5.1)2) IDW zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Zapisy w SIWZ w pkt 10.5.3) - 4) IDW stosuje się odpowiednio;
6. jeżeli, w przypadku Wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5 - 8 ustawy Prawo zamówień publicznych, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, Wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5 - 8 ustawy Prawo zamówień publicznych, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym, że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie oświadczeń i dokumentów złożonych przez Wykonawców na zasadzie: SPEŁNIA / NIE SPEŁNIA.
Dokumenty wchodzące w skład oferty mogą być przedstawiane w formie oryginałów lub poświadczonych przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem kopii. Oświadczenia sporządzane na podstawie wzorów stanowiących załączniki do IDW powinny być złożone w formie oryginału. Zgodność z oryginałem wszystkich zapisanych stron kopii dokumentów wchodzących w skład oferty musi być potwierdzona przez osobę (lub osoby, jeżeli do reprezentowania Wykonawcy upoważnione są dwie lub więcej osoby) podpisującą (podpisujące) ofertę zgodnie z treścią dokumentu określającego status prawny Wykonawcy lub treścią załączonego do oferty pełnomocnictwa.
Upoważnienie osób podpisujących ofertę do jej podpisania musi bezpośrednio wynikać z dokumentów dołączonych do oferty. Oznacza to, że jeżeli upoważnienie takie nie wynika wprost z dokumentu stwierdzającego status prawny Wykonawcy (odpisu z właściwego rejestru), to do oferty należy dołączyć oryginał lub notarialnie poświadczoną za zgodność z oryginałem kopię stosownego pełnomocnictwa wystawionego przez osoby do tego upoważnione.
Oferta musi byś sporządzona w języku polskim, mieć formę pisemną. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski poświadczonym przez Wykonawcę.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: W celu potwierdzenia spełniania warunku udziału w postepowaniu odnoszącego się do sytuacji ekonomicznej i finansowej zgodnie z art.22 ust.1 pkt 4 ustawy Prawo zamówień publicznych - Wykonawcy zobowiązani są przedłożyć następujące dokumenty:
1)sprawozdanie finansowe albo jego część, a jeżeli podlega ono badaniu przez biegłego rewidenta zgodnie z przepisami o rachunkowości również z opinią odpowiednio o badanym sprawozdaniu albo jego części, a w przypadku wykonawców niezobowiązanych do sporządzania sprawozdania finansowego inne dokumenty określające obroty oraz zobowiązania i należności – za okres ostatnich 3 lat obrotowych, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – za ten okres
(w przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia, oceniana będzie ich łączna sytuacja ekonomiczna i finansowa);
2)informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których Wykonawca posiada rachunek, potwierdzającą posiadanie środków finansowych w wysokości co najmniej 2 000 000,00 PLN lub posiadanie przez Wykonawcę zdolności kredytowej w wysokości co najmniej 2.000.000,00 zł wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
(w przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia, oceniana będzie ich łączna sytuacja ekonomiczna i finansowa);
Jeżeli wykonawca wykazując spełnienie warunku, o którym mowa w SIWZ w pkt 9.2.3) IDW polega na zdolnościach finansowych innych podmiotów, na zasadach określonych w art. 26 ust 2b ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający wymaga przedłożenia informacji dotyczącej tych podmiotów.
3)opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę co najmniej 4 000 000,00 PLN
(w przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia, oceniana będzie ich łączna sytuacja ekonomiczna i finansowa),
4)pisemne zobowiązanie podmiotu do udostępnienia zasobów, sporządzone według wzoru stanowiącego załącznik nr 9 IDW, jeżeli wykonawca wykazując spełnienie warunku, o którym mowa w SIWZ w punkcie 9.2.3) IDW polega na zdolnościach finansowych innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust 2b ustawy Prawo zamówień publicznych.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: Warunek odnoszący się do sytuacji ekonomicznej i finansowej zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że:
a)osiągnął w każdym z ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, średnioroczny przychód netto ze sprzedaży w wysokości co najmniej 4 000 000,00 PLN;
b)posiada środki finansowe w wysokości co najmniej 2 000 000,00 PLN lub posiada zdolność kredytową w wysokości co najmniej 2 000 000,00 PLN;
c)posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia w wysokości co najmniej 4 000 000,00 PLN.
(W przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia, warunek odnoszący się do sytuacji ekonomicznej i finansowej oceniany będzie łącznie).
Zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy Pzp Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania niniejszego zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu niniejszego zamówienia.
W przypadku złożenia przez Wykonawców dokumentów zawierających dane w innych walutach niż określono w poszczególnych podpunktach pkt 9 IDW, dane finansowe zostaną przeliczone na stosowną walutę według średniego kursu NBP (tabela A) z dnia opublikowania ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Jeżeli dniem publikacji ogłoszenia jest sobota Zamawiający jako kurs przeliczeniowy waluty przyjmie średni kurs NBP z pierwszego dnia roboczego następującego po tej sobocie.
Ten sam kurs Zamawiający przyjmie przy przeliczaniu wszelkich innych danych finansowych.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie oświadczeń i dokumentów złożonych przez Wykonawców na zasadzie: SPEŁNIA / NIE SPEŁNIA.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
W celu potwierdzenia spełniania warunku posiadania wiedzy i doświadczenia oraz dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia zgodnie z art.22 ust.2 i 3 ustawy Prawo zamowień publicznych - Wykonawcy zobowiązani są przedłożyć następujące dokumenty:
1)wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 5 do IDW, oraz dokumenty potwierdzające, że usługi te zostały wykonane lub są wykonywane należycie;
2)pisemne zobowiązanie podmiotu do udostępnienia zasobów, sporządzone według wzoru stanowiącego załącznik nr 9 IDW, jeżeli Wykonawca wykazując spełnienie warunku, o którym mowa w SIWZ w punkcie 9.2.1) IDW, polega na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust 2b ustawy Prawo zamówień publicznych;
3)oświadczenie na temat wielkości średniego rocznego zatrudnienia u Wykonawcy w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a w przypadku gdy okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie - sporządzone według wzoru stanowiącego załącznik nr 8 do IDW;
4)wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacją na temat zakresu wykonywanych przez nie czynności - sporządzony na podstawie wzoru stanowiącego załącznik nr 6 do IDW;
5)wykaz zawierający informacje na temat kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, oddzielnie dla każdej z osób wymienionych w wykazie sporządzonym na podstawie wzoru stanowiącego załączniku nr 6 do IDW wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - sporządzony na podstawie wzoru stanowiącego załącznik nr 7 do IDW;
6)oświadczenia, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia posiadają wymagane uprawnienia - sporządzone na podstawie wzoru stanowiącego załącznik nr 10 do IDW;
7)pisemne zobowiązanie podmiotu do udostępnienia zasobów, sporządzone według wzoru stanowiącego załącznik nr 9 do IDW, jeżeli Wykonawca wykazując spełnienie warunku określonego w SIWZ w punkcie 9.2.2) IDW polega na osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust 2b ustawy Prawo zamówień publicznych.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
Warunek, odnoszący się do posiadania wiedzy i doświadczenia zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, należycie wykonał:
a)dwie usługi polegające na pełnieniu funkcji Inżyniera Kontraktu i/lub Inwestora Zastępczego nad realizacją inwestycji budowlanej o wartości każda co najmniej 75 000 000,00 PLN brutto; lub jedną usługę polegającą na pełnieniu funkcji Inżyniera Kontraktu i/lub Inwestora Zastępczego nad realizacją grupy zadań inwestycyjnych z zakresu inwestycji budowlanych zrealizowanych w ramach jednego projektu o wartości co najmniej 150 000 000,00 PLN brutto; w tym:
b)co najmniej jedną usługę polegającą na pełnieniu funkcji Inżyniera Kontraktu i/lub Inwestora Zastępczego nad realizacją inwestycji polegającej na budowie, rozbudowie lub przebudowie (modernizacji) sieci kanalizacyjnej lub/i wodociągowej o wartości robót budowlanych co najmniej 75 000 000,00 PLN brutto;
Jako grupę zadań inwestycyjnych należy rozumieć kontrakty na roboty budowlane nadzorowane przez Wykonawcę w ramach jednej umowy na nadzór.
c)co najmniej jedną usługę polegającą na pełnieniu funkcji Inżyniera Kontraktu i/lub Inwestora Zastępczego nad realizacją inwestycji polegającej na budowie lub rozbudowie lub przebudowie (modernizacji) oczyszczalni ścieków o przepustowości co najmniej Q śrd= 9 000 m3/d, o wartości robót budowlanych co najmniej 20 000 000,00 PLN brutto;
Przez usługę wykonaną (zakończoną) należy rozumieć umowę, która zakończyła się wydaniem Świadectwa Wykonania lub Protokołu Odbioru Końcowego Robót.
Wykonanie powyższych usług musi być potwierdzone stosownym dokumentem potwierdzającym, że usługi te zostały wykonane należycie.
(W przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia, oceniana będzie ich łączna wiedza i doświadczenie).
Warunek, odnoszący się do dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamowienia zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że:
a)w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a przypadku, gdy okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wielkość średniego rocznego zatrudnienia u niego pracowników wynosi minimum 15 pracowników;
b)dysponuje osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, tj. zapewni udział w realizacji niniejszego zamówienia następujących osób stanowiących Personel - Zespół Kluczowych Specjalistów Inżyniera Kontraktu:
A)Inżynier Rezydent – 1 osoba, która:
a.posiada wyższe wykształcenie techniczne w zakresie budownictwa lub inżynierii sanitarnej;
b.posiada co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w pełnieniu funkcji kierowniczych na stanowisku Inżyniera Rezydenta* lub zastępcy Inżyniera Rezydenta*, wykonywanych w oparciu o Warunki Kontraktowe FIDIC lub równoważne**;
c.posiada doświadczenie w pełnieniu co najmniej jeden raz funkcji Inżyniera Rezydenta* przy realizacji zakończonej inwestycji o wartości robót nie mniejszej niż 150 000 000,00 PLN brutto; lub doświadczenie w pełnieniu co najmniej dwukrotnie funkcji Inżyniera Rezydenta* przy realizacji zakończonej inwestycji o wartości robót każda nie mniejszej niż 75 000 000,00 PLN brutto;
* dopuszczalna inna nazwa stanowiska o tożsamym zakresie obowiązków;
B)Główny Inspektor ds. rozliczeń – 1 osoba, która:
a.posiada wyższe wykształcenie ekonomiczne lub finansowe lub techniczne;
b.posiada doświadczenie - na samodzielnym stanowisku ds. rozliczenia - w realizacji minimum 1 zadania polegającego na nadzorze nad wykonywaniem budowy lub przebudowy sieci kanalizacyjnej i/lub wodociągowej i/lub oczyszczalni ścieków, wykonywanych w oparciu o Warunki Kontraktowe FIDIC lub równoważne** - o wartości robót budowlanych nie mniejszej niż 75.000.000,00 PLN brutto i doprowadziła do Rozliczenia Końcowego tego zadania;
c.posiada doświadczenie - na samodzielnym stanowisku odpowiedzialnym za wykonanie obmiaru i wyceny robót budowlanych z rozliczeniem obmiarowym, włącznie z przygotowywaniem lub rozpatrywaniem roszczeń od strony finansowej - w realizacji minimum 1 zadania polegającego na budowie lub przebudowie sieci kanalizacyjnej i/lub wodociągowej albo oczyszczalni ścieków;
d.doświadczenie w rozliczeniu co najmniej jednej roboty budowlanej zrealizowanej wg Warunków Kontraktowych FIDIC lub równoważnych**.
C)Specjalista ds. rozliczeń – 2 osoby, z których każda:
a.posiada wyższe wykształcenie ekonomiczne lub finansowe lub techniczne;
b.uczestniczyła w rozliczeniu co najmniej jednej zakończonej inwestycji budowlanej o wartości minimum 10 000 000,00 PLN brutto;
c.Dodatkowo jeden ze Specjalistów ds. rozliczeń musi posiadać doświadczenie w rozliczeniu co najmniej jednego projektu budowlanego zrealizowanego wg Warunków Kontraktowych FIDIC lub równoważnych**.
D)Inspektor Nadzoru - Inżynier Sanitarny – 3 osoby, z których każda:
a.posiada doświadczenie w pełnieniu samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, na co najmniej 2 budowach z zakresu gospodarki wodno-ściekowej (budowa lub przebudowa lub modernizacja sieci kanalizacyjnej i/lub wodociągowej), w tym jednej o wartości co najmniej 20 000 000,00 PLN brutto;
b. dodatkowo jeden z Inżynierów Sanitarnych musi posiadać doświadczenie w pełnieniu samodzielnych funkcji technicznych przy budowie lub modernizacji lub przebudowie co najmniej jednej oczyszczalni ścieków o przepływie co najmniej Qśrd = 9000m3/d i o wartości co najmniej 20 000 000,00 PLN brutto.
c.posiada uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń lub uprawnienia budowlane równoważne, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
E)Inspektor Nadzoru - Inżynier Budowlany – 1 osoba, która:
a. posiada doświadczenie zawodowe w pełnieniu samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, przy co najmniej jednej budowie lub modernizacji lub przebudowie oczyszczalni ścieków o przepływie co najmniej Qśrd = 9.000m3/d i o wartości co najmniej 20 000 000,00 PLN brutto;
b. posiada uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń lub uprawnienia budowlane równoważne, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
F) Inspektor Nadzoru - Inżynier Elektryk – 1 osoba, która:
a. posiada doświadczenie zawodowe w pełnieniu samodzielnej funkcji technicznej w budownictwie, przy co najmniej jednej budowie lub modernizacji lub przebudowie oczyszczalni ścieków o przepływie co najmniej Qśrd = 9000m3/d i o wartości co najmniej 20 000 000,00 PLN brutto;
b. posiada doświadczenie zawodowe przy budowie/rozruchu przepompowni ścieków o wydajności co najmniej Q=1,9 m3 /h;
c. posiada uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń lub uprawnienia budowlane równoważne, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
G) Inspektor Nadzoru - Inżynier Drogowy – 2 osoby, z których każda będzie odpowiedzialna za trzy Kontrakty, każda z tych osób:
a. posiada doświadczenie zawodowe w pełnieniu samodzielnej funkcji technicznej w budownictwie przy co najmniej jednej inwestycji drogowej polegającej na budowie lub przebudowie dróg klasy min.KR3 o długości co najmniej 10 km lub co najmniej dwóch inwestycji drogowych polegających na budowie lub przebudowie dróg klasy min.KR3 - każda o długości co najmniej 5 km;
b. posiada uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej bez ograniczeń lub uprawnienia budowlane równoważne, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
H) Technolog ds. oczyszczalni ścieków – 1 osoba, która:
a. posiada wykształcenie wyższe o specjalności inżynieria środowiska lub z zakresu chemii;
b. posiada co najmniej 5 letnie doświadczenie zawodowe - na stanowisku technologa (lub tożsame) oczyszczania ścieków jako specjalista lub kierownik - odpowiedzialny za procesy technologiczne na oczyszczalni ścieków lub prowadzący badania pilotowe i/lub świadczący usługi doradcze związane z technologią oczyszczania ścieków i/lub prowadzący rozruchy technologiczne na oczyszczalniach ścieków.
I) Inspektor ds. materiałowych – 1 osoba, która:
a.posiada wykształcenie wyższe;
b. posiada doświadczenie na stanowisku inspektora ds. materiałowych lub/i technologa - powiązanym ze sprawdzaniem atestów, certyfikatów oraz świadectw autentyczności materiałów budowlanych w trakcie realizacji minimum jednego zadania wykonywanego w oparciu o Warunki Kontraktowe FIDIC lub równoważne**;
J) Specjalista w branży automatyki kontrolno - pomiarowej i systemów dozorowych (AKPiA) – 1 osoba, która:
a. posiada wykształcenie wyższe techniczne w specjalności elektryk lub elektronik lub automatyk;
b. posiada doświadczenie z zakresu nadzoru lub pełnienia funkcji kierownika robót lub majstra przy montażu lub rozruchu lub eksploatacji w dziedzinie systemów kontrolno-pomiarowych i automatyki przy co najmniej jednej zakończonej oczyszczalni ścieków o przepustowości nie mniejszej niż Qśrd =9.000 m3/dobę;
c. posiada aktualne uprawnienia na dozór i eksploatacje sieci i instalacji elektroenergetycznych do 1 kV;
K) Geodeta – 1 osoba, która:
a.posiada doświadczenie polegające na wykonywaniu obsługi geodezyjnej w ramach co najmniej 2 zadań polegających na budowie lub przebudowie lub nadzorze nad budową lub przebudową inwestycji liniowych;
b.posiada uprawnienia w rozumieniu ustawy z dnia 17.5.1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne (tekst jedn. Dz. U. z 2010 r., Nr 193 poz. 1287 z późn. zm.) do pełnienia samodzielnej funkcji inspektora nadzoru z zakresu geodezji i kartografii;
**przez warunki kontraktowe FIDIC lub równoważne rozumie się warunki Kontraktowe FIDIC lub warunki powstałe poprzez dostosowanie Warunków Kontraktowych FIDIC do prawa lokalnego krajów unii europejskiej np. warunki kontraktowe UAV, UAV-GC (Holandia), FABI-KVV (Belgia), VOB (Niemcy), JCT lub GMP (Wielka Brytania), PRAG (Polska);
(W przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia, warunek dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia oceniany będzie łącznie).
Zamawiający nie dopuszcza łączenia funkcji przez jedną osobę.
Ocena spełniania warunków udziału w postepowaniu zostanie dokonana na podstawie oświadczeń i dokumantów złożonych przez wykonawców na zasadzie SPEŁNIA/ NIE SPEŁNIA.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie
Sekcja IV: Procedura
IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej
1. Cena całkowita brutto zamówienia (C) - maksymalną liczbę 70 punktów otrzyma oferta Wykonawcy, który zaproponuje najniższą cenę całkowitą brutto. Waga 70
2. Jakość (J) - max. 30 pkt w tym:podkryterium A. "Metodologia zarządzania Kontraktami oraz Umową" - max.20 pkt oraz B."Wzór Analizy Ryzyka"-max.10 pkt. Waga 30
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
ZP/1/2012
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
14.3.2012 - 10:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
Inny: Polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 14.3.2012 - 10:30
Miejscowość:
Siedziba Zamawiającego - ul.Kluczewska 4, 32-300 Olkusz, Sala Konferencyjna Przedsiębiorstwa Wodociagów i Kanalizacji Sp. z o.o.
Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie
Sekcja VI: Informacje uzupełniające
VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Projekt współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013 w ramach działania 1.1. "Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 000 RLM priorytetu I "Gospodarka wodno-ściekowa".
Umowa o dofinansowanie nr POIS.01.01.00-00-210/10-00.
VI.3)Informacje dodatkowe
1. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających stanowiących nie więcej niż 20 % wartości zamówienia podstawowego zgodnie z art. 67 ust.1 pkt. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych, polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień tj. usług zarządzania budową, usług nadzoru budowlanego, inżynieryjnych usług doradczych i konsultacyjnych, usług nadzorowania placu budowy, usług zarządzania projektem budowlanym, usług kontroli i nadzoru technicznego.
2. W niniejszym postępowaniu oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje Zamawiający i Wykonawcy przekazują pisemnie lub faksem lub drogą elektroniczną.
3. Jeżeli Zamawiający lub Wykonawca przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje faksem lub drogą elektroniczna każda ze stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.
4. Wybrany sposób przekazywania oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji nie może ograniczać konkurencji; zawsze dopuszczalna jest forma pisemna, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych w ustawie Prawo zamówień publicznych.
Zamawiający dopuszcza zmiany treści zawartej Umowy zgodnie z zapisami § 8 Wzoru Umowy tj.
1. Zmiany Umowy wymagają pisemnego aneksu pod rygorem nieważności i nie mogą być sprzeczne z postanowieniami art. 144 ustawy z dnia 29.1.2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z późn. zm.).
2. Przewiduje się możliwość dokonania zmian Umowy w przypadku wystąpienia niżej wymienionych sytuacji:
a) zaistnienia w treści Umowy omyłki pisarskiej lub rachunkowej;
b) zaistnienia, po zawarciu Umowy, Siły Wyższej, o której mowa w art. 26 Warunków Ogólnych Umowy;
c) zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację Umowy lub świadczenia Stron;
d) gdy konieczność wprowadzenia zmian będzie następstwem zmian wprowadzonych w Umowie pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą/ami Kontraktów wymienionych w SIWZ pkt.1.6.2. OPZ,
e) gdy konieczność wprowadzenia zmian będzie następstwem ewentualnego rozwiązania Umowy pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą/ami Kontraktów wymienionych w SIWZ pkt.1.6.2. OPZ przed ukończeniem Robót i wynikającą z tego faktu koniecznością dostosowania Umowy i obowiązków Konsultanta do zaistniałej sytuacji lub koniecznością skrócenia okresu realizacji Usług;
f) powstania rozbieżności lub niejasności w rozumieniu pojęć użytych w Umowie, których nie będzie można usunąć w inny sposób, a zmiana będzie umożliwiać usunięcie rozbieżności i doprecyzowanie Umowy w celu jednoznacznej interpretacji jej zapisów przez Strony;
g) zmiany obowiązującej stawki VAT z tym, że wynagrodzenie netto pozostanie nie zmienione;
h) skrócenia czasu realizacji Umowy odpowiednio do czasu faktycznej realizacji Kontraktów wymienionych w SIWZ pkt.1.6.2., w szczególności w przypadku wcześniejszego niż przewidywany terminu zakończenia któregokolwiek z tych Kontraktów;
i) przedłużenia czasu realizacji Umowy odpowiednio do czasu faktycznej realizacji Kontraktów wymienionych w SIWZ pkt.1.6.2., z uwzględnieniem możliwości kwalifikowania kosztów zgodnie z umową o dofinansowanie nr. POIS.01.01.00-00-210/10-00, nie dużej niż do 31.12.2015 r, o ile nie spowoduje to zwiększenia wynagrodzenia Wykonawcy określonego w § 4 ust. 1 Umowy.
3. Zmiany Umowy będą mogły dotyczyć postanowień kształtujących treść Umowy, jeżeli na konieczności wprowadzenia tych zmian będzie wpływać jedna z przyczyn, o których mowa w ust. 2.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze
UZP - Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail:
odwolania@uzp.gov
Tel.: +48 224587840
Adres internetowy:
http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800
VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Środki ochrony prawnej przysługują Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz specyfikacji istotnych warunków zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 154 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Środkami ochrony prawnej są:
a) odwołanie,
b) skarga do sądu.
Odwołanie.
Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy Prawo zamówień publicznych. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
Odwołanie wnosi się w terminie:
1) 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
Wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a także wobec postanowień SIWZ odwołanie wnosi się w terminie:
2) 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej.
Wobec czynności innych niż wymienione w punktach 1) i2) w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
Szczegółowo kwestie odnoszące się do odwołania przedstawione są w art. 180-198 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Skarga do sądu.
Na orzeczenie Izby stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. Szczegółowo kwestie dotyczące skargi do sądu uregulowane zostały w art.198a-198g ustawy Prawo zamówień publicznych.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail:
uzp@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587702
Adres internetowy:
http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700
VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
2.2.2012